еМагазин

Tag : ПМ-10 честички

ЧИСТА ОКОЛИНА

Штипјани дишат најчист воздух и во зима и во лето

Редакција
Според мерните станици на Лабараторијата АМБИКОН на Универзитетот „Гоце Делчев“ најчист воздух во државата дишат штипјани, но за тоа најголемо влинание има природната конфигурација на теренот...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Мерките против загадувањето прекинуваат да важат од утре, освен за Струмица

Редакција
Владата информираше дека од утре прекинуваат мерките против загадувањето, за сите градови освен за Струмица. „Согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Автобусите на ЈСП возат празни: За кого мерките против загадениот воздух

Редакција
Автобусите на ЈСП и денеска возеа полупразни, иако се уште важат мерките против загадениот воздух. Реакција има и од граѓаните кои негодуваат што едни даваат...