еМагазин

Tag : покрив

Локално

(Фото) Почна демонтажата на времениот објект на покривот од ГТЦ

Редакција
Времениот објект на покривот на Градскиот трговски центар денеска почна да се отстранува согласно одлуката на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Со активностите ќе...
Локално

Трагедија: Скопјанец почина по пад од покрив

Никола Осило
На 27.07.2019 година околу 14,50 часот во Струга пријавено е дека од покрив на објект сопственост на приватна фирма што се наоѓа во индустриската зона...
Локално

Тешко повреден работник по пад од покрив

Редакција
Четирисет и седумгодишниот А.Џ. од Скопје вчера бил донесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза’ со тешки телесни повреди здобиени по пад од покрив. Како што соопшти...