еМагазин

Tag : покривка

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

УХМР со најнова прогноза: Од среда снежна покривка во поголемиот дел од државата

Редакција
Значителна промена на времето со врнежи од дожд, кои утревечер во северните делови на повеќе места ќе преминуваат во снег, најавија од Управата за хидрометеоролошки...