еМагазин

Tag : полицајци

Локално

Педесетина луѓе „окупирале“ полицајци во село Лојане

Редакција
На 16.06.2020 во 13,15 часот, при вршење мотопатролна дејност на влез во с.Лојане, од полициски службеници било забележано патничко возило „Ауди А4“. По дадениот знак...
Локално

Скопјанка на возраст од 65 години агресивно се однесувала кон полицајци

Редакција
На 10.06.2020 во 10.00 часот било пријавено дека на ул.„Даме Груев“ во Скопје, А.Г.(65) од Скопје го нарушила јавниот ред и мир на тој начин...
Локално

Само во Македонија: Не пуштале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Редакција
На 03.06.2020 година во 02.50 часот, полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишиле од слобода Љ.Р. (29), Ѓ.К. (36) и Р.Т. (25), тројцата од с.Раклиш,...
Локално ТОП СТОРИИ

Приведени полицајци кои без заштита се забавувале во Куклица

Редакција
Без почитување на препораките и мерки за заштита од корона вирусот синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското село Куклица. Според информациите од Секторот за...
Локално

Битолчанец со стаклен предмет нападнал полицајци

Редакција
На 25.05.2020 околу 15.30 часот на ул.„Панде Кајзеро“ во Битола, при преземање на мерки во врска со претходно пријавени настани „нарушување на јавниот ред и...
Локално

Пијани браќа нападнале полицајци кои интервенирале по пријава за гласна музика

Редакција
На 25.05.2020 во 04.00 часот, во тек на постапување на двајца полициски службеници по претходно пријавена поплака за гласна музика во с. Кучевиште, скопско на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Голем раст: 103 полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на корона вирусот

Редакција
Сто и тројца припадници на полицијата се ставени во изолација, а 14 од нив се позитивни на Ковид-19, потврдија за МИА од МВР. Засега не...
Македонија

Вкупно 7 полицајци се заразиле со корона вирусот во Охрид, епидемиолошката анкета ќе покаже како и од кој

Редакција
Одговарајќи на новинарско прашање како се заразиле полицајците во Охрид, директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Иринка Сотирова Бухова изјави дека епидемиолошката анкета се...
Локално ТОП СТОРИИ

Само во Македонија: Го полил возилото со бензин и го запалил пред полицајци кои му пишале казна

Редакција
На 13.05.2020 во 11.00 часот во с.Жидилово, кривопаланечко, полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка, запреле патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано...
Локално

Радовишанец ја нападнал мајка си и полицајците што дошле да го приведат

Редакција
Одделението за внатрешни работи Радовиш поднесе кривични пријави против Б.И.(26) од с.Подареш, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ и...