еМагазин

Tag : полиција

Локално

СВР Тетово: Не објавувајте на социјалните мрежи дека не сте дома за да не привлечете крадци

Редакција
Тетовската полиција инфомира дека започна со имплементација на нов превентивен проект „Превенција од тешки кражби“ чиј носител и координатор на активностите е Отсекот за превенција.
Македонија

Полицијата не знаела дека Манојлоски е пратеник, вршеле проверка за извршено кривично дело

Редакција
Полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров вршеле проверка на возила на граѓани во врска со извршено кривично дело, а меѓу нив и возилото на
Локално

Фрлале амфетамин од автомобил пред очите на полицијата

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривичнa пријавa против В.Ц.(20) од Скопје поради постоење
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Слушај сега да ти кажам еден виц за џандари…„: Твитер реакции за Јанакиески, кој полицијата го бараше дома, а тој е во Шутка

Редакција
Лавина од реакции за денешното одлагање на рочиштето за случајот „Насилство во Општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство. Рочиштето е одложено поради неприсуство на поранешниот
Македонија

СЈО бара на следното судење за „Тортура“, Камчев да биде донесен со полиција, бизнисменот вели дека не добил покана

Редакција
Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешното рочиште за „Тортура“ побара за следното судење бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок во случајот, да биде донесен
Локално

Филмска бркотница: Со „БМВ Х5“ и бегал на полицијата бидејќи носел 10 Пакистанци

Никола Осило
На 15.06.2019 година околу 03.50 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на клучка „Прдејци“, полициски службеници забележале патничко возило „БМВ X5“ со скопски регистарски ознаки, кое
Локално

(Видео) Филмска бркотница меѓу полицијата и полски хулигани во Скопје

Никола Осило
Полски навивачи кои деновиве престојуваат во Скопје за да ја бодрат својата репрезентација на  квалификацискиот натпревар против нашиот тим за Европското фудбалско првенство 2020 вчера
Балкан

Во акцијата на косовската полиција во северно Косово уапсени и службеници на УНМИК

Редакција
Мисијата на ОН во Косово (УНМИК) побара ослободување на своите двајца службеници кои се уапсени во денешната акција на косовската полиција во северно Косово, јави
Балкан

Уапсен и еден Русин кој се преставувал како дипломат: Заврши операцијата на косовската полиција во северно Косово

Редакција
Акцијата на специјалните единици на косовската полиција РОСУ, што започна денеска во раните утрински часови во северно Косово, но и во неколку други делови на
Локално

Полицијата заплени 23 килограми марихуана кај Ресен, едно лице во бегство

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22:00 часот на патот меѓу селата Стење-Царев Двор, во близина на селото Козјак, ресенско, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници