еМагазин

Tag : полициски час

Македонија

Денеска нема полициски час

Редакција
Владата денеска на седница донесе заклучок Комисијата за заразни болести, врз основа на анализата и сознанијата за актуелната состојба, до првата наредна седница, односно до...
Македонија

Полицискиот час не го почитувале 154 лица, приведени 130

Редакција
Во изминатото деноноќие 154 лица не ја почитувале забраната за движење при што 130 се приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Семејните прослави и непочитување на мерките главна причина за пораст на заболените

Редакција
Анализите на трендовите во изминатите денови покажуваат дека во овој момент имаме неколку локации во земјата каде има брзо ширење на вирусот и кластери кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: За кого не важи полицискиот час и кога ќе се шетаат милениците

Редакција
Владата денеска соопшти дека се враќа полицискиот час во земјава за продолжениот викенд, како и дека во карантин од четврток навечер до понеделник наутро ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Официјално: Се враќа полицискиот час, целосен карантин за Скопје, Куманово, Штип, Тетово…

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција соопшти дека Владата го прифатила предлогот на Комисијата за заразни болести за воведување полициски час за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Горко кафе за крај на двомесечниот полициски час: Системот издржа, а граѓаните?

Редакција
Какво кафе ќе се напијат во угостителските објекти македонските граѓани по завршувањето на двомесечниот полициски час е прашање на кое е извесен одговорот „горко“, главно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Три лица од Албанија илегално влегле во Македонија и се шетале за време на полициски час

Редакција
Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, државјани на Република Албанија, заради сторено кривично дело – непостапување според...
Македонија

Полицискиот час не го почитувале 176 лица, приведени 79

Редакција
Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 126 лица не ја почитувале...
Локално

Групна тепачка за време на полициски час на улица „Христо Татарчев“ во Скопје

Редакција
На 24.05.2020 год во 21.45 часот женско лице пријавило дека на ул. „,Христо Татарчев“ во Скопје имало нарушување на јавниот ред и мир со тепачка...
Македонија

Полицискиот час не го почитувале 104 лица, приведени 76

Редакција
Во текот на изминатото деноноќие (24/25.05) по однос на забраната за движење  евидентирано е дека на ниво на целата држава 104 лица не ја почитувале...