еМагазин

Tag : полигон

БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕВН ја почна изградбата на полигон за тренинг на млади електро монтери и електро техничари

Редакција
ЕВН ја почна изградбата на полигонот за тренинг на млади електро монтери и електричари во елктротехничкото училиште „Михајло Пупин“ во Скопје. Со полигонот се комплетираат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Какви се цените за користење на воениот полигон во Криволак

Редакција
Деновиве воениот полигон Криволак за првпат беше користен од страна на хеликоптерски единици за копнена поддршка на САД, откако неодамна беше сертифициран од страна на 7-мата...