еМагазин

Tag : политички ангажман

Македонија

Заев: Рано ми е за пензија, не се враќам во Струмица

Редакција
Откако на 3 јануари ќе ја напушти премиерската функција, премиерот Зоран Заев во интервју за Македонската радио-телевизија (МРТВ) рече дека ќе биде во Скопје и...