еМагазин

Tag : полномошно

Македонија

Поранешниот обвинител Наков: Полномошното на Јанева нема никаква правна важност

Редакција
Поранешниот обвинител Александар Наков за Радио Слободна Европа вели дека полномоштво кое притворената специјална обвинителка, Катица Јанева го испрати до Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Катица од притвор си раководи со даљинско“: Твитер реакции за писмото кое Јанева го прати до СЈО од Шутка

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева, која е во притвор во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто оризари како осомничена за случајот „Рекет“, дала полномошно сите предмети на...