еМагазин

Tag : порта македонија

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И нови избори дојдоа, ама бројчаникот за „украдените“ пари не преработи

Редакција
И по речиси една година откако е поставен на Порта Македонија во Скопје, која актуелната власт ја прогласи за дивоградба, бројчаникот за „украдените“ пари од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Заев чека во Буџетот да се врати еден милион евра, за да бројчаникот за „украдените“ пари да почне да врти

Редакција
И по повеќе од четири месеци бројчаник за „украдените“ пари од претходната власт, кои треба да се вратат во буџетот, а беше предизборен адут на сега...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Бројчаникот за „украдените“ пари никако да почне да врти

Редакција
И по повеќе од четири месеци бројчаник за „украдените пари“ од претходната власт, кои треба да се вратат во буџетот, а беше предизборен адут на сега...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дека“ се парите: Бројчаникот никако да почне да врти

Редакција
И по два месеци бројчаник за „украдените пари“ од претходната власт, кои треба да се вратат во буџетот, а беше предизборен адут на сега владејачката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бројчаникот за украдените пари на Порта Македонија поставен на дивоградба

Редакција
Бројчаникот за украдените пари од претходната власт, донација на премиерот Зоран Заев е поставен на дивоградба. Имено, пред извесен период од работната група за анализа на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Чии пари први ќе почнат да се вртат на бројчаникот на Порта Македонија

Редакција
Бројчаникот за украдените пари од претходната власт, кои треба да се вратат во буџетот, а беше предизборен адут на сега владејачката СДСМ, засега не врти....
Македонија

(Фото) Бројчаникот на Порта Македонија за украдените пари едвај се гледа

Редакција
Попмпезно најавуваниот бројчаник за украдените пари од времето на претходната власт е поставен на Порта Македонија. Премиерот Зоран Заев истиот го најуваше од времето кога...
Македонија

Заев најави дека наскоро ќе биде поставен бројчаникот на Порта Македонија за украдените пари

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска најави дека наскоро ќе биде поставен бројчаникот на Порта Македонија во Скопје, кој треба да покажува колку од украдените пари ќе...