еМагазин

Tag : поскапувања

БЕСПАРИЦА

Свинското нема да поскапи за Велигден и Први мај

Редакција
Цената на свинското месо на македонскиот пазар нема да се зголеми за Велигден и Први мај, велат од Групацијата на одгледувачи свињи. Според Ефтим Шаклев...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Поскапувањето на „најевтиниот леб“ не е проблем за Владата, но ќе ги дотепа сиромашните

Никола Осило
Поскапувањето на лебот по правило носи поскапување и на останатите производи и опасност од зголемување на инфлацијата. Изјава на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека поскапел само...