еМагазин

Tag : постојка

Локално

Тројца тепале возач на автобус на постојка на улица „Цветан Димов“

Никола Осило
На 02.10.2019 во 20.20 часот во СВР Скопје, И.Г.(37) од Скопје, вработен како возач на автобус, пријавил дека околу 15.40 часот на автобуска постојка на...
Локално

Возач на ЈСП пронашол починато лице во тоалет на последна „24-ка“

Никола Осило
На 24.10.2018 во 22,35 часот возач во ЈСП пријавил дека на улица „Христо Татарчев“ кај последна автобуска постојка број 24  имало починато лице кое лежело...