еМагазин

Tag : повраќање

Локално

Пиеле вода „збогатена“ со фекалии: Диајера и повраќање кај стотици жители од општина Теарце

Никола Осило
Водата за пиење во Теарце, Глоѓи и Пршовце е неисправна за пиење, покажаа микробиолошките анализи кои ги направи Центарот за јавно здравје од Тетово, откако...
Локално

Труење во Струга по свадба

Редакција
Во саботата вечерта се примени 10 – 12 пациенти со симптоми на дијареја и повраќање кои биле на свадба во Струга. Амбулантски се прегледани, а...