еМагазин

Tag : повреда

Локално

Рудар од „Саса“ се здобил со лесна телесна повреда

Редакција
Раководејќи се според стандардите и процедурите за безбедност и здравје при работа, Рудник САСА ја информира јавноста дека денеска (29 јануари 2019) околу 6 часот...
ЖИВОТ

Сергеј Варошлија не смее да користи фотографии од социјалните мрежи без согласност, утврди ДЗЛП

Редакција
Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП) до Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, достави Допис – Известување, дека во случајот кој Агенцијата го...
Локално

Едно лице повредено во престрелка во Маџари

Редакција
Едно лице е повредено во оружена престрелка што се случи денеска во скопската населба Маџари. Според првичните информации, повредено лице не е во животна опасност....
Локално

Жена повредена кога во неа удри автобус кај Железничка станица

Редакција
Жена претпладнево е повредена кога во неа удри автобус кај Железничката станица во Скопје. Сообраќајката, како што изјавија од МВР за МИА, се случила на...
Локално

Во велешки „Брако“ повреден работник

Редакција
Вработен во „Брако“ вчера утро се здобил со тешки телесни повреди додека работел на машина за обработка на жица. Од СВР – Велес вчера  околу...
Локално

Од силниот ветер вчера, дете во Скопје заврши во болница

Редакција
Едно тринаесетгодишно дете е повредено откако вчера попладнето од силниот ветар врз глава му паднала тенда на игралиште во Топаанско Поле во Скопје. Како што...
Локално

Повредено момче во пекара во Скопје

Редакција
Дваесет и едногодишниот Б.И. е повреден еден час по полноќ откако количката со која влегол во лифт во пекарата на „Груица Војвода“ во Скопје, а во...
Локално

Двајца параглајдеристи загинаа кај Мечкин Камен, обвинителство ќе ја истражува несреќата

Редакција
Ќе се изврши обдукција и вештачење за да се утврдат причините за смртта на двајцата параглајдеристи кои вчера починаа по трагедијата која се случи околу...
Локално

17-годишно момче повредено со нож при тепачка во автобус

Редакција
Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера околу 23:15 часот било пријавено дека во автобус на ЈСП бр.22, кој сообраќал на релација Центар –Волково, во...
Локално

Се обидел да раздвои малолетници во тепачка, па го расекле со нож

Редакција
Ј.Ц.(46) вчера во 15:05 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека дента околу 14:55 часот на улицата „Горно Лисиче“ при излегување од гостилницата...