еМагазин

Tag : поздрав

Македонија

САД ја поздрави одлуката за стартот на уставните измени

Редакција
САД ја поздравија одлуката на македонскиот Парламент да започне уставни измени, кои произлегуваат од Договорот од Преспа. Според портпаролката на американскиот Стејт департмент, Хедер Нојерт...