еМагазин

Tag : пранкови

Македонија

Заев смета дека Русија нема никаква врска со „местенката“ на комичарите

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев разговарал со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин, а денеска ќе има и состанок со него, а како што посочи, средбата била закажана уште