еМагазин

Tag : пратеничка група

Македонија

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на толкувањето на Законот за амнестија од Обвинителство

Редакција
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија реагираше на толкувањето на Законот за амнестија од Обвинителство. „Во врска со настаните од 27...
Балкан

Независниот пратеник Фокас од Солун се приклучи во пратеничката група на Каменос

Редакција
Пратеникот од Солун, Аристидис Фокас, кој во 2015 беше избран од Сојуз на централисти, а од септември минатата година е независен пратеник, и се приклучи...
Македонија

ВМРО ДПМНЕ ќе има една пратеничка група во Собранието, кординатор ќе биде Никола Мицевски

Редакција
На синоќешната седница на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ е донесена одлука партијата наместо досегашните 10, да има една пратеничка група во Собранието. Кординатор ќе...