еМагазин

Tag : пратеник

Македонија

Најверојатно ќе остане пратеник: Пратениците на пленарна ќе одлучуваат за мандатот на Груевски

Редакција
Пратениците во Собранието на Република Македонија денеска на пленарна седница треба да одлучуваат за одземање на мандатот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. За да
Македонија

Ќе се јави ли Груевски денеска на издржување на затворската казна

Редакција
Пленарната седница е следен чекор на која ќе се одлучува дали на поранешниот премиер, а сега пратеник Никола Груевски, ќе му биде одземен пратеничкиот мандат.
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе остане ли Груевски пратеник: Кога на пратеник му се одзема мандатот

Редакција
Утре на седница на собраниската Комисија за деловнички и мандантно-имунитетни прашања ќе се разгледува предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски. Предлогот за
Македонија ТОП СТОРИИ

Како и Заев љубител на мотори: Колку е богат Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ

Редакција
Костадин Костадинов е новиот портпарол на владејачката СДСМ. Според неговиот анкетен лист доставен до Државната комисија за спречување на корупцијата, кога станал пратеник, на свое
Македонија

Кој е Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ

Редакција
Пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов е новиот портпарол на СДСМ, информираа од партијата. Костадинов е роден во Струмица, во март 1990 година, а според неговата официјална
Локално

Кривична пријава против М.К од Охрид, бидејќи на Фејбсук се заканил кон пратеник

Редакција
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против M.K. (27) од Охрид,
Македонија

Ахмети: Ги повикувам пратениците на опозицијата да ни се придружат понатаму во процесот, нема назад

Редакција
Лидерот на Демократската унија за интеграција-ДУИ Али Ахмети се заблаодари за поддршката за пристапување кон уставните измени во, како што вели, овие одлучни времиња. – Изразувам
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на новиот заменик министер за образование Петар Атанасов?

Никола Осило
Пратеникот Петар Атанасов од редовите на СДСМ си поднесе оставка и на следната собраниска седница најверојатно ќе биде назначен за заменик мининистер за образование. Проф.
Македонија

Петар Атанасов си поднесе оставка од пратеничката функција

Никола Осило
Петар Атанасов, пратеник од редовите на СДСМ си поднесе оставка на функцијата. Во дописот до Собранието тој бара оставката да биде ставена на дневен ред