еМагазин

Tag : Преда плус

БАШ НИ Е ЌЕФ

ПРЕДА плус отвори повик за поддршка на стартапи од Пелагонискиот регион

Редакција
Сите со добра и иновативна бизнис идеја или со веќе формиран стартап во почетна фаза може да аплицираат за акцелераторската програма #ИодБитолаСеМожи креирана од ПРЕДА...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„И од Битола се може(и)“ започнуваат со втора сезона бизнис предавања

Редакција
ПРЕДА Плус Фондацијата започнува со втора сезона на проектот „И од Битола се може(и)“ со инспиративно едукативно предавање кое ќе се одржи на 3-ти септември,...