еМагазин

Tag : прес

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Катица вика дека била злоупотребена од Боки. Време е Боки да пропее„: Твитер реакции за пресот на Јанева

Редакција
Специјалната обвинителка, во оставка, Катица Јанева одржа прес-конференција без новинарски прашања во просториите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). На пресот негираше било каква поврзаност со...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој знае каде е Катица Јанева?

Редакција
Неколку дена, иако секојдневно е топ тема во јавноста, нема глас од специјалната обвинителка Катица Јанева. На никаков начин не реагира на бројните шпекулации во...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин четири часа одговараше на 1.700 новинари: Еден ден ќе морам да се женам

Никола Осило
Рускиот претседател Владимир Путин цели четири часа одговараше на прашањата на 1.700 акредитирани новинари на неговата традиционална годишна прес-конференција која се одржува по 14. пат....