еМагазин

Tag : претепување

Македонија

Двајцата обвинети се изјаснија дека не се виновни за убиството на Никола Саздовски

Редакција
Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски.
Локално

Мажот кој беше претепан на Кеј, починал на Клиниката за неврохирургија

Редакција
Вчера во 13:18 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од страна на вработена во Невро-хирургија при комплексот клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека