еМагазин

Tag : претрес

Локално

Претрес во хотел и во домот на скопјанец кој бил во изолација

Редакција
На 23.06.2020 во 18,15 часот од полициски службеници од СВР Скопје по претходна судска наредба извршен бил претрес во хотел во Скопје каде во изолација...
Локално

Приведени двајца Руси откако при претрес во хотел им откриле марихуана

Редакција
На 10.02.2020 во периодот од 19.40  до 20.10 часот полициски службеници од ОВР Гостивар, по претходна судска наредба, извршиле претрес во соба од хотел во...
Македонија

(Видео) Спасовски: Тоа што МВР претресуваше фирма поврзана со Орка холдинг, е коинциденција со почеток на судењето со Камчев

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за „360 степени“ на телевизијата Алсат М, изјави дека тоа што МВР претресува фирма на Орце Камчев...
Локално

МВР при претрес на дом откри фалсификувани евра

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.К.(35) од с.Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, информира МВР. На 11.07.2019...
Македонија

Катица Јанева тврди дека не наредила претрес на обвинителите од СЈО

Никола Осило
Специјалната обвинителка Катица Јанева во изјава за А1ОН тврди дека не издала наредба да се претресуваат вработените во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) при влез и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Се извинувам обвинителке Фетаи, ќе морам уште еднаш да ве претресам“: Твитер „врие“ од шеги за Фатиме и Јанева

Редакција
Ситуацијата, барем како што пренесуваат медиумите се вжештува. Специјалната обвинителка во заминување Катица Јанева издала наредба сите вработени да се претресуваат на влез и излез...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицијата пронајде 1.000 монети со археолошка вредност кај поранешниот градоначалник на Кавадарци, тој вели ги собирал од дете

Редакција
Полицајци од  Велес и Кавадарци извршиле увид кај поранешниот градоначалник на Кавадарци Александар Панов, но и во домот на неговите родители при што, при претресот...
Локално

Девет лица приведени за дрога, помеѓу нив и полицаец

Редакција
Вкупно осум лица се приведени за дрога во три полициски контроли завчера и вчера на наплатата станица на автопатот  Тетово – Гостивар. Шест лица од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од Обвинителство за претресот во домот на Боки 13: Oдземени брендирана гардероба, накит, часовници, уметнички дела, оружје

Редакција
Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден до...
Македонија

(ВИДЕО) Боки13 со лисици на распит во Кривичен, претрес во 1ТВ и домот на неговите родители

Редакција
Бојан Јовановски (Боки13) од граничниот премин Богородица каде што беше уапсен, вечерва е донесен на распит во Кривичниот суд, пренесува А1он. Порталот А1он пренесува и...