еМагазин

Tag : претседате

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои ќе бидат другите кандидати за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ?

Редакција
Во моментов за можни претседателски кандидати од опозициската ВМРО-ДПМНЕ за шеф на државата во тек е оглас, кој ќе се затвори на крајот од месецов....
Македонија

Грчкиот претседател Павлопулос со порака до Заев: Нема да прифатиме своеволни толкувања на Договорот од Преспа

Редакција
Пред ратификацијата и во пресрет на дефинирањето, нема да прифатиме своеволни толкувања на Договорот од Преспа, порача претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос, на средбата со...