еМагазин

Tag : пријава

Бизнис ТОП СТОРИИ

Како да ја потврдите или корегирате Годишната даночна пријава: Не е проблем ако сте ја заборавиле лозинката

Редакција
На 31 мај истекува рокот за потврдување или корегирање на Годишната даночна пријава. По истекот на овој рок, Годишните даночни пријави ќе бидат конечни, информираа...
Бизнис

Потврдете или корегирајте ја Годишната даночна пријава до 31 мај

Редакција
На 31 мај истекува рокот за потврдување или корегирање на Годишната даночна пријава. По истекот на овој рок, Годишните даночни пријави ќе бидат конечни. „На 1.06.2020 година...
Бизнис

УЈП: Рокот за поднесување на ДДВ-04 пријавата се продолжува до 30 април

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) денеска соопшти дека рокот за поднесување ДДВ-04 е продолжен за пет дена, односно оти крајниот рок е 30 април. „Согласно...
ЖИВОТ

Телефонски броеви на кои можете да пријавите семејно насилство

Редакција
Во состојби на стрес и домашна изолација насилството може дополнително да ескалира, па оттука Министерството за труд и социјална политика (МТСП) ја зголеми достапноста на...
Локално

Кривична пријава за лице од Кочани за ширење лажна вест дека е позитивно на корона вирусот

Редакција
Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е позитивно на коронавирусот....
ЖИВОТ

Нови меилови и броеви на кои можете да пријавите непочитување на препораките за корона вирусот

Редакција
Владата и Инспекцискиот совет апелираат до граѓаните да ги пријавуваат неправилностите и непочитувањето на владините мерки и препораки за спречување на ширењето на заразата од...
Локално

Инспекторат на Град Скопје отвори линија за пријава на лица кои не се во самоизолација

Редакција
Инспекторатот на Град Скопје отвори линија за пријава на некој што не е во самоизолација, а треба да биде. „Ако имате информација дека некој не...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

На овој број пријавите, ако забележите драстично зголемување на цените на храната и средствата за дезинфекција

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши заедно со директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски денеска ја промовираа бесплатната линија за пријава на неправилности во државниот...
Балкан

(Видео) Кривична пријава за Јосипа Лисац за начинот на кој ја отпеала хрватската химна

Редакција
Бошко Жупановиќ, сопственик на порталот liburnija.com поднел предлог за покренување кривична пријава против Јосипа Лисац поради начинот на кој ја отпеала хрватската химна при неодамнешната...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: Кривична пријава за Лила Стојановска за затајување на данок

Редакција
Управата за финансиска полиција поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „Даночно затајување“ до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Л.С....