еМагазин

Tag : пријава

Балкан

(Видео) Кривична пријава за Јосипа Лисац за начинот на кој ја отпеала хрватската химна

Редакција
Бошко Жупановиќ, сопственик на порталот liburnija.com поднел предлог за покренување кривична пријава против Јосипа Лисац поради начинот на кој ја отпеала хрватската химна при неодамнешната...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: Кривична пријава за Лила Стојановска за затајување на данок

Редакција
Управата за финансиска полиција поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „Даночно затајување“ до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Л.С....
ЖИВОТ

Пријавете се за Аматерскиот хуманитарен велеслалом во Маврово

Редакција
На падините на Маврово годинава по 18-ти пат ќе се одржи традиционалниот Аматерски хуманитарен велеслалом. Од 21-ви до 23-ти февруари, на овој настан ќе учествуваат...
Локално

Силувал малолетничка, па на родителот му кажал дека ја зел дома за сопруга

Редакција
На 31.01.2020 во с.Трипатанци, пробиштипско, Т.С.(23) од с.Трипатанци бил лишен од слобода, бидејќи на 30.01.2020 околу 23.00 часот, со изговор за заеднички брачен живот, извршил...
Македонија

Отфрлена пријавата од Ременски за злоупотреба на службата и несовесно работење во МВР

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе решение за отфрлање на кривичната пријава од Фросина Ташевска-Ременски поднесена против три лица за кривични дела...
Македонија

Камчев поднесе кривична пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Катица Јанева,...
Локално

Кумановчанец доби кривична пријава за дистрибуција на детска порнографија

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“, информира...
Локално

Поранешен директор во „Водостопанство“ сам си ја покачувал платата и на уште една вработена

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Ф. (44) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, информира МВР....
Техно

Добротворниот хакатон KindHack по втор пат во Скопје

Редакција
По успешното прво издание на добротворниот хакатон KindHack, поддржан и организиран од Symphony Solutions, ви го најавуваме неговото второ издание, кое ќе се случува на...
Македонија

Кривична пријава за браќата кои претепаа лекар во Тетово

Никола Осило
Кривична пријава денеска заработија браќата од тетовска Голема Речица за претепувањето на лекарот од тетовската Клиничка болница. Како што соопшти МВР, Секторот за внатрешни работи...