еМагазин

Tag : пријава

Локално

Кумановчанец доби кривична пријава за дистрибуција на детска порнографија

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“, информира...
Локално

Поранешен директор во „Водостопанство“ сам си ја покачувал платата и на уште една вработена

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Ф. (44) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, информира МВР....
Техно

Добротворниот хакатон KindHack по втор пат во Скопје

Редакција
По успешното прво издание на добротворниот хакатон KindHack, поддржан и организиран од Symphony Solutions, ви го најавуваме неговото второ издание, кое ќе се случува на...
Македонија

Кривична пријава за браќата кои претепаа лекар во Тетово

Никола Осило
Кривична пријава денеска заработија браќата од тетовска Голема Речица за претепувањето на лекарот од тетовската Клиничка болница. Како што соопшти МВР, Секторот за внатрешни работи...
Македонија

Kривична пријава за скопјанец кој на Фејсбук му се заканувал на Заев

Редакција
Шеесет и седумгодишен скопјанец заработи кривична пријава поради објавен коментар на Фејсбук со заканувачка содржина кон премиерот Зоран Заев. – Секторот за компјутерски криминал и...
Локално

Охриѓанец физички нападнал полицајци на должност

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(37) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице во вршење на...
Бизнис

Камионџиите преку апликација ќе пријавуваат мито, корупција и криумчарење мигранти

Редакција
Превозниците со помош на ИТ-апликација ќе можат да пријавуваат мито, корупција, застои и криминални дејства на граничните премини, од класичен шверц до криумчарење мигранти. Притоа...
Локално

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Македонски брод

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против М.В.(60) од Македонски Брод поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба...
Локално

Девојче му пратило експлицитни фотографии, тој ги покажувал на другарите

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 16-годишник од беровско село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Не е проблем ако сте ја заборавиле лозинката, како да проверите дали УЈП правилно Ви го пресметал персоналецот

Редакција
Поголемиот дел од граѓаните, како што информираа од Управата за јавни приходи (УЈП) на своите кориснички профили веќе ги добиле пополнетите годишни даночни пријави, кои...