еМагазин

Tag : пријавување

Техно

Електронското пријавување на сезонските работници може да биде пример и за Македонија

Редакција
Традиционално, како една од клучните стопански гранки во регионот, земјоделството во голема мера се потпира на ангажманот на сезонски работници. Меѓутоа, работодавачите се соочуваат со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започнува пријавувањето за Skopje Run 10K – Одберете го својот омилен стартен број

Редакција
Ова е третата година по ред во која во октомври се очекува нов бран на позитивна енергија. Минатата година во Скопје над 1.600 учесници излегоа...
Спорт

Отворено е пријавувањето за седмата Авицена Женска трка

Редакција
Трчањето од година во година е сѐ поголем тренд во Скопје и Македонија. Уште повеќе радува фактот што жените имаат сѐ поголема свесност за значењето...
Локално ТОП СТОРИИ

Истекува рокот за пријавување: Кои канцеларии на УЈП ќе работат и денес?

Никола Осило
Во врска со регистрацијата на граѓаните на системот е-ПДД и прием на барањата за регистрација канцелариите на Управата за јавни приходи во општините Аеродром, Ѓорче...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште малку време пријавување за Скопје на точак: Извадете точаците, стари и нови! Време е за Скопје на точак

Редакција
Замислете град со стотици илјади точаци. Тоа било Скопје во 60-те години кога немало место каде да го паркираш својот велосипед. Стари и нови, од...