еМагазин

Tag : приколка

Локално

Трагедија: Приколка смачка жена по превртување на трактор

Никола Осило
На 05.07.2019 околу 09.00 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на некатегоризиран пат во с.Горно Варовиште, кривопаланечко, на место викано „Санде-Калина“, трактор...
Локално

Приколка со песок згмечи двајца работници во Железера

Никола Осило
На 23.08.2018 година во 22.13 часот во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, со повреди биле донесени М.З.(50) и П.О.(56), двајцата од Скопје, вработени...