еМагазин

Tag : Примислав Димовски

Македонија

Шефот на „алфите“ со службено возило на викенд во Охрид

Редакција
Весникот „Независен“ објави дека Примислав Димовски, командант на единицата „Алфа“, изминатиот викенд со службен автомобил „шкода“ престојувал во Охрид, каде што, наводно, требало да присуствува на свадба...