еМагазин

Tag : прислушување

Македонија

Цаца Николовска: Неприфатливо е прислушувањето на телефоните во Обвинителство

Редакција
За претседателката на Институтот за човекови права и поранешна судика во Европскиот суд за човекови права во Стразбур, Маргарита Цаца Николовска, најновиот случај со прислушувани...
Македонија

Министерство за животна средина: Набавуваме телефонска централа, опремата не е за прислушување разговори

Редакција
Министерството за животна средина и просторно планирање денеска соопшти дека е во процедура на набавка на телефонска централа, за што е склучен договор со Македонски...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дваесет години „Големото уво“ прислушува: Откривањето почна со Црвенковски, ќе заврши ли со Заев?

Никола Осило
Речиси дваесет години Македонија континуирано ја тресат скандали со прислушување, што само покажува дека „Големото уво“ од 2000 година наваму никогаш не престанало да слуша...
Македонија

Мицкоски на Фејсбук: Одговорноста за прислушувањето во Обвинителството е на Зоран Заев

Редакција
Одговорноста за скандалот со прислушувањето во Обвинителството е на Зоран Заев, кој е година и пол премиер и ја контролира и централната и локалната власт,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прислушувањето во Обвинителство се вршело од 2013: Се проверува и дали снимените разговори биле избришани или пренесени на друг уред

Редакција
Со оглед на големиот интерес што во јавноста го предизвика информацијата за сознанијата дека е снимана телефонската комуникација остварена преку фиксна телефонска мрежа во зградата...
Македонија

СДСМ: Нелегалното следење и прислушување беше одлика на режимот на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Нелегалното следење и прислушување беше одлика на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, институциите ќе го расчистат случајот кој убедени сме дека е остаток од минатото, извршителите ќе...
Македонија

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Секогаш кога СДСМ е на власт, во Македонија се прислушува

Редакција
Во Република Македонија во моментов незаконски се прислушува. Институциите и граѓаните по доаѓањето на однародената и криминогена власт се под целосен надзор на Заев и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Да не „бомбардира„ и Груевски од Унгарија

Редакција
По последната афера со прислушувањето, во која за сега знаме дека биле прислушувани сите фиксни телефони во зградата на Јавното обвинителство и Основен суд Скопје...
Македонија ТОП СТОРИИ

Скандалот со прислушувањето се проширува: Покрај на Oбвинителство прислушувани телефоните и на Основен суд

Редакција
Покрај прислушувањето на сите фиксни броеви од телефонскaта централа во Јавото обвинителство на Република Македонија, таков ист систем бил поставен и во новата зграда на Основен суд...
Македонија ТОП СТОРИИ

Аферата со прислушувањето на обвинителите отвара дилеми: Кој стои зад „Големото уво“?

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите од партиите, но и воопшто од јавноста по обелоденувањето на информацијата дека цели две години биле прислушувани телефоните во Јавното обвинителство. Кој...