еМагазин

Tag : привор

Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот министер Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена. Постапувајќи попредлог на Основното јавно обвинителство, судија на...