еМагазин

Tag : проблем

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Да не го донесе Владава Фејсбук и Инстаграм во Македонија што не работат?!„: Твитер реакции

Редакција
Фејсбук и Инстаграм (кој е во сопственост на Фејсбук) од денеска повторно функционираат нормално по техничкиот проблем, еден од најголемите во историјата на социјалната мрежа.
Македонија

Отстранет проблемот со алармот во Кривичниот суд

Редакција
Отстранет е проблемот со алармниот систем во Кривичниот суд поради што беше пролонгиран почетокот на судењата за „27 април“ и за „Монструм“. Основниот суд Скопје
Локално

„Скопје Север“ го реши проблемот со снабдувањето со гас

Редакција
„Скопје Север“ АД Скопје инфромира дека го решиле проблемот со снабдувањето со гас, потребен за функционирање на грејниот систем во домаќинствата и основните училишта на
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Убивање и труење на бездомните кучиња НЕ е решението

Редакција
Лавина од негативни реакции по социјалните мрежи предизвика големата несреќа која се случи во Гостивар, во која трагично почина тинејџерка, која се удави, бегајќи да