еМагазин

Tag : процес

Македонија

Димитров за новата методологија за преговори со ЕУ: Нема од што да се плашиме

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров за новата методологија за преговори со ЕУ вели дека: „придонесува за зајакната политичка димензија, но исто така и за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Вработени во американската амбасада учеа како се прави ајвар

Никола Осило
Вработени во американската амбасада во земјава викендов учеа како се прави ајвар. Тие го посетија Етно село каде, како што велат, се запознаа со процесот...
Македонија

Силјановска обвинува за тешки злоупотреби во изборниот процес

Редакција
За жал и покрај јавните заложби на дел од политичките структури дека Македонија мора да има чист фајл во однос на изборите од што зависи...
Македонија

Куновска: И покрај сета горчина, се движиме кон светлата страна на светот

Редакција
Поранешната пратеничка на СДСМ, Софија Куновска иако многу пати е жесток критичар на политиките на нејзината поранешна матична партија, сепак е задоволна од тоа што...