еМагазин

Tag : прочистувачи

БАШ НИ Е ЌЕФ

Blueair со донација на 18 прочистувачи на воздух на ЈЗУ Универзитетска Клиника за хематолигја

Редакција
На иницијатива на Министерството за животна средина и заменикот министер Јани Макрадули, компанијата Blueair донираше 18 Прочистувачи на воздух на ЈЗУ Универзитетска Клиника за хематологија....
ЧИСТА ОКОЛИНА

Сите средни училишта во Скопје добија прочистувачи за воздух

Редакција
Денеска сите средни училишта на Град Скопје добиваат прочистувачи на воздух, односно во 23 училишта, во секоја училница ќе се постават вкупно 572 прочистувачи на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Екотип“ повторно присутен во „Скопје Сити мол“

Редакција
На барање на потрошувачите, „Екотип“ повторно е дел од „Скопје Сити мол“ со продажбен и изложбен штанд,  на кој може да се види дел од...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Со прочистувачите на воздух добивате до 97% почист воздух

Редакција
Со почетокот на есента и припремите за грејната сезона, загриженоста од загадувањето станува актуелна тема на разговор помеѓу луѓето во Македонија. Иако често се дискутира...