еМагазин

Tag : продукција

Забава

Лажни профили од ликовите на „Преспав“ се појавија на социјалните мрежи

Редакција
Изминатиов период на социјалните медиуми се појавија лажни профили од ликовите на ТВ серијата Преспав, информираат од ОХО продукција. „ОXО Продукција, како единствен носител на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бесплатна проекција на македонски филмови од 14 до 16 февруари во МКЦ

Редакција
Второто издание на ревијата на македонски филмови –  „Златна рамка“ под мотото „Во наш филм“ ќе се одржи на 14, 15 и 16 февруари во...
Убава приказна

ОХО продукција-македонските иноватори

Редакција
OXO продукција – македонски „треилблејзери“, ваква беше најавата за гостувањето на Пеце Талески, продуцент и директор на ОХО, на панелот во рамките на неодамна одржаниот...
Свет

САД загрижени поради зголемената продукција на кока во Колумбија

Редакција
Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека САД се многу загрижени поради зголеменото производство на кока во Колумбија. Тој наведе дека САД ќе работат...