еМагазин

Tag : проглас

Македонија ТОП СТОРИИ

Апел од обвинетите за насилството во Собранието: Немојте дечињата на пратениците кои гласале, да бидат под страв

Редакција
Обвинетите за настаните од 27 април, за насилството во Собранието, во проглас до јавноста, упатија апел дечињата на пратениците кои гласале да не бидат под...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што Мицкоски им ветил на обвинетите за насилството во Собранието, а не исполнил

Редакција
Обвинетите за насилството во Собранието на 27 април, во прогласот кој го испратија до јавноста, објавија што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им ветил, а...