еМагазин

Tag : програмери

Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет највисоки просечни плати: Програмерите паднаа од тронот

Никола Осило
Државниот завод за статистика ги објави најновите податоци за просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во декември 2018 година од кои може да се види
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет највисоки плати во Македонија: Програмерите убедливо на врвот

Никола Осило
Државниот завод за статистика ги објави податоците за просечната нето исплатена плата за септември, годинава од кои може да се види дека највисоки просечни плати
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Господа министри, проблемот е што прогресивниот данок нема да ги „чепне“ најбогатите

Никола Осило
Во обид да го образложат воведувањето на таканречениот прогресивен данок вчера повеќе министри во Владата вклучувајќи го и премиерот си ги објавија платите нагласувајќи дека
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет највисоки плати: Програмерите и воздухопловците во тесна трка

Никола Осило
Државниот завод за статистика ги објави податоците за просечната плата во Македонија во јуни, годинава од кои може да се види дека најплатени во земјава