еМагазин

Tag : прогресивно

Бизнис ТОП СТОРИИ

Тевдовски до пратениците на СДСМ: Ако го укинете прогресивниот данок не сте социјалдемократи

Редакција
Поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски, во чие време се воведе прогресивното оданочување, на Фејсбук со остра реакција по најавата дека прогресивниот данок се става...
Бизнис

АмЧам, Македонија 2025 и МАСИТ: Не е погоден момент за воведување прогресивно оданочување

Редакција
Американската стопанска комора во Македонија – АмЧам Македонија, Македонија 2025 и Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТсметаат дека не е погоден момент ...