еМагазин

Tag : Пржинска влада

Бизнис ТОП СТОРИИ

Бизнис што „цвета“: Канабис ќе се одгледува и во Врапчиште, Кравари…

Никола Осило
Владата на последните неколку седници разгледувала инфоарамции за исполнетоста на условите за одгледување канабис за медицински цели на повеќе компании во различни делови од државата....
Македонија

Заборави ли Заев на „пржинската влада“ 100 дена пред избори?

Редакција
Премиерот Зоран Заев вчера најави дека се можни предвремени парламентарни избори доколку во Собранието не се изгласаат уставните измени што ги предвидува Договорот со Грција....