еМагазин

Tag : пукање

Локално ТОП СТОРИИ

Пукање во Бутел: Двајца скопјани повредени во изрешетано „ауди“

Редакција
Двајца скопјани И.А (29) и С.Р (35) се повредени од огнено оружје, синоќа во 00.21 часот на ул.„Ферид во Бајрам“, по што се пренесени во...
Локално

Полицаец се повредил на работа откако при чистење на пиштолот си пукал во раката

Редакција
На 08 февруари во 06.15 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведено е лицето кое пукаше во полицаец во Велес

Редакција
Денеска околу 10 часот, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициска станица Велес Ѓ.К.(31) од Велес. „Тој, на 02.02.2020 околу 10.15 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР: Петмина мета на пукањето во Александар Палас, полицаец возвратил

Редакција
На 01.12.2019 околу 00,35 ч. пријавено е пукање од огнено оружје во хотел Александар Палас во Скопје, информира МВР. Според пријавеното, додека во ресторанот на...
Македонија

(ВИДЕО) Таткото на другото рането момче го демантира пратеникот на ДУИ, Адеми: Тој пукаше на свадбата

Редакција
За телевизијата Алсат М, Јусуф Биљали, таткото на момчето кое беше рането со пиштол на свадба во тетовска Мала Речица, пред околу еден месец, кога...
Балкан

Србин пукал во син на плажа во Ханиоти

Редакција
Татко пукал во 21-годишниот син на плажа во Ханиоти, јавуваат грчките медиуми. Станува збор за 39-годишен човек од Србија, кој бил разведен од сопругата, а...
Локално

Две жени ранети по пукање на свадба во гостиварско Чајле

Редакција
Две жени се здобиле со повреди при пукање од огнено оружје на свадбена веселба во гостиварското село Чајле. Непосредно по ранувањето, жените се згрижени во...
Локално

Филмски сцени во казино во Кочани: Тепал кого стигне, пукал и побегнал од полицијата

Никола Осило
На 26.07.2019 околу 04.10 часот Ж.Ж. (37) во казино во Кочани физички го нападнал Б.Д., а потоа и З.З., соопшти МВР. Исто така, Ж.Ж. телефонски...
Локално

СВР Тетово апелира да не се користи оружје на свадбите

Редакција
Секторот за внатрешни работи Тетово денеска упати апел до граѓаните да не употребуваат огнено оружје на семејните веселби и свадби со оглед дека минатите години...
Локално

МВР: Нема пријава за повредени во пукањето кај Лептокарија

Никола Осило
На 28.02.2019 околу 18.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Партизански Одреди“, во близина на Трговскиот центар „Лептокарија“, имало пукање од лица...