еМагазин

Tag : пустина

Свет

(ВИДЕО) Неверојатни глетки: Снег во пустински американски градови

Редакција
Во голем дел од западниот дел на Америка падна снег, кој паѓал дури и во пустините во Аризона. Во јужниот дел на Аризона снегот покрил
Свет

(Видео) Невидени поплави во пустините на Саудиска Арабија

Никола Осило
Глобалното затоплување зема се поголем замав, а најдобар доказ за тоа се несекојдневните поплави, каква што е и онаа што вчера го зафати пустинскиот дел