еМагазин

Tag : раѓање

ЖИВОТ

Браво за храброста: Најголемото бебе мајката го родила по природен пат

Редакција
Клиниката за гинекологија и акушерство до медиумите испрати детали за најголемото машко бебе, тешко 5.700 грама и долго 55 сантиметри, кое се роди изминатиот месец...