еМагазин

Tag : работна група

Македонија

Работна група на Владата ќе бара чаре за комплексот Македонско село

Никола Осило
Владата на Република Македонија на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за потребата од изнаоѓање решение за стопанисување и управување со комплексот Македонско село...