еМагазин

Tag : „Раде Јовчевски-Корчагин“

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Тевдовски: Деновите поминати во „Корчагин“ се едни од најубавите во мојот живот

Редакција
Министерот за финансии, Драган Тевдовски по 22 години се врати во гимназијата „Раде Јовчевски-Корчагин“, каде што завршил средно образование. Тевдовски на сегашните „Корчагинци“ им одржа...