еМагазин

Tag : радио

Македонија

Радио Кавадарци нема да пушта песни од Тамара Тодевска

Редакција
Радио Кавадарци нема да емитува песни на пејачката Тамара Тодевска, откако таа на прием во амбасадата на САД, интонирајќи ја македонската химна го изостави делот...
Бизнис

Кои се најслушани радија во Македонија

Редакција
Според последниот извештај на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги за досегот на радиостаниците и за уделот во вкупната гледаност на телевизиските станици, најслушани радија...