еМагазин

Tag : Радмила Шеќеринска

Македонија

МО: На Криволак нема да се користи осиромашен ураниум

Редакција
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги демантираше наводите објавени на социјалните мрежи, дека на воениот полигон Криволак ќе се користи муниција со осиромашен ураниум.
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Министерката Шекеринска облече воена униформа

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска при посетата на воениот полигон Криволак, облече воена униформа, заштитен елек и шлем. Таа присуствуваше на отворениот ден на
Македонија

Шеќеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Редакција
Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави