еМагазин

Tag : Радмила Шекеринска

Македонија

(ВИДЕО) Американскиот секретар за одбрана Матис: Референдумот е најважниот глас во вашата историја

Редакција
Претстојниот референдум е најважниот глас во историјата на вашата нација. Граѓаните да го искористат своето демократско право и да гласаат на референдумот кој е историски за...
ЖИВОТ

Таткото на министерката Шекеринска на 70 години се искачи на Кораб

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил објави фотографија од нејзиниот татко, кој се искачил на Кораб. “Горда ќерка на млад...
Македонија

Шекеринска: МО ќе оддели околу 60 милиони денари за кампањата за референдумот

Редакција
Министерството за одбрана ќе стави на располагање нешто помалку од 60 милиони денари за кампањата за претстојниот референдум за договорот меѓу Македонија и Грција, изјави...