еМагазин

Tag : ракетен фрлач

Локално

Испукан ракетен фрлач пронајден во Хиподром

Редакција
На 12.05.2020 во 19.40 часот во населба Хиподром-Скопје, полициски службеници пронашле еден испукан рачен ракетен фрлач М80,64 ММ, информира МВР. Увид на местото на настанот...
Локално

Пронашол ракетен фрлач во нива во тетовско

Никола Осило
На 15.10.2018 година околу 10.45 часот во атар на село Долно Седларце, тетовско, на место викано „Јаз“, Б.М.(38) од село Долно Седларце пријавил дека во...