еМагазин

Tag : ракометари

Спорт ТОП СТОРИИ

Македонските ракометари со пораз од Австрија си заминуваат од Европското првенство

Редакција
Македонските ракометари го завршија настапот на Европското првенство откако денеска загубија од Австрија во последниот меч од групната фаза со 32:28. Нашата репрезентација ќе треба...
Спорт ТОП СТОРИИ

Македонските ракометари загубија од Чешка

Редакција
Македонија загуби од Чешка со 25:27 во вториот натпревар на Европското првенство. Нашата репрезантација одигра одлично прво полувреме, но доживеа пад во продолжението од мечот....
ЖИВОТ

(Галерија) Д-р Ивановски открива со какви повреди се соочувале ракометарите на Вардар за време на Лига на шампионите

Редакција
Шампионскиот пехар од ракометната Лига на шампионите пристигна и во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. „Горди сме што веќе шеста година заедно со нашиот и ваш...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ракометарите кај Пендаровски: Државата секогаш ќе ви биде дом, нема да заборави што направивте за неа

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими европските шампиони, ракометарите на РК Вардар, коишто по вторпат ја освоија титулата европски првак.  „Би сакал сите вас да...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев ги пречека ракометарите во Владата: Ќе доделиме 600.000 евра на Вардар

Никола Осило
„Добредојде за Вардар, за играчите и за управата, во Владата. Ви честитам за титулата европски шампион. Ви благодарам за среќата и радоста кои ни ги...
Локално

Авионот со ракометарите на Вардар ќе доцни: Пристигнување во Скопје во 20.30 часот

Никола Осило
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов преку Фејсбук соопшти дека поради административни причини авионот со ракометарите на „Вардар“ од Келн ќе доцни и во Скопје...
Локално

Кога ракометарите на Вардар ќе пристигнат на Плоштадот

Редакција
Ракометарите на Вардар на Плоштадот ќе пристигнат во 19.45 минути, пишува на фејсбук-настанот „Во 19:45 Сите на Плоштад“. Градот Скопје ќе обезбеди чартер лет за...
Македонија

Апел од МВР: Да ги пречекаме ракометарите достоинствено без говор на омраза

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека ќе ги преземат сите неопходни мерки за обезбедување на јавниот ред и мир на пречекот на европските шампиони ракометниот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Градот Скопје обезбедува чартер лет и пречек за ракометарите на Вардар, како и награда од шест милиони денари

Редакција
По повод историскиот успех на градскиот ракометен клуб Вардар скопскиот градоначалник Петре Шилегов побара од советниците на РК Вардар, Град Скопје да му даде награда...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ракометарите на Вардар наместо вечерва, ќе пристигнат попладне

Редакција
Навивачката група „Комити“ информираа дека ракометарите наместо вечерва во 22.30 часот со редовен лет, ќе пристигнат попладне со чартер лет. Точното време на пристигање е...