еМагазин

Tag : Рамуш Харадинај

Балкан ТОП СТОРИИ

Рамуш Харадинај поднесе неотповиклива оставка од премиер на Косово

Редакција
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на одржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. – Оставката е неотповиклива...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев на „лажните“ Порошенко и Столтенберг им дал телефонски броеви од Вес Мичел и Рамуш Харадинај

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев на познатите руски комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров), со кои разговарал три пати им дал телефонски број на поранешниот американски...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев замина приватно за Германија, во Приштина се сретна со Рамуш Харадинај

Редакција
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај се сретнал денеска со премиерот Зоран Заев, на кому му честитал за, како што напиша на својата страница на Фејсбук, успешното...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како во среден век: Во Косово наместо вештерки, палат српски производи

Редакција
Хистерија во Косово, откако тамошната влада за дури 100 отсто ги зголеми царините на стока од Србија и Босна и Херцеговина, мерка која нема ама баш...