еМагазин

Tag : Ранка Милановиќ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Царовска: „Сивиот дом” на нашиот социјален систем од денеска замина во историјата

Редакција
Во двата мали групни домови отворени денеска се згрижени децата кои досега престојуваа во поранешната установа „Ранка Милановиќ“. Од денеска натаму, трите институции за згрижување...
Локално

Тепачка меѓу штитеници на домот Ранка Милановиќ

Никола Осило
На 28.07.2019 .во 01.00 час Т.Н(33) вработена како педагог во ЈУ за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение,пријави дека на 27.07.2019 во...
Локално

Тепачка меѓу малолетни штитеници на домот „Ранка Милановиќ“

Никола Осило
На 01.04.2019 во 13.30 часот во СВР Скопје, Р.С.(39) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11.30 часот во домот „Ранка Милановиќ“, малолетеник бил физички...
Локално

Избеган малолетник од „Ранка Милановиќ“ ја нападнал мајка си и на продавачка и се заканувал со нож

Никола Осило
На 21.01.2019 година во 14,30 часот во Полициската станица Гази Баба од Јавната установа “Ранка Милановиќ“ било пријавено дека истиот ден околу 09,45 часот нивен...
Локално

Исчезна 12-годишен штитеник од „Ранка Милановиќ“

Никола Осило
На 11.09.2018 година во 16,00 часот во Полициската станица Гази Баба социјален работник во ЈЗУ “Ранка Милановиќ“, пријавила дека на 10.09.2018 година од домот во...